سلام 

صب که بیدار شدم و لابه‌لای افکارم،تصمیم گرفتم هر چند وقت یکبار درمورد یه چیز خاص اینجا بنویسم و بعدا مثلا چند سال دیگه اگر زنده بودم نظراتم رو مقایسه کنم.

قصد داشتم از تاثیر گذاشتن بنویسم.بعد تصمیم گرفتم از معمولی بودن بگم و آخر سر دلم خواست از فراموش کردن بنویسم!در نهایت تصمیم گرفتم از همون اولین انتخابم بنویسم یعنی تاثیر گذاشتن.

میدونی به نظر من آدم وقتی که حس کنه زندگی و کاراش روی هیچ‌ فردی تاثیر نداره،اون وقته که ابر‌های سیاه ذهنی دور کله‌ش پر میشن.به نظرم بعضی از ماها به این دلیل که تو بچگی حتی عطسه‌هامون هم برای بقیه مهم بود،عاشق دوران بچگی یا عاشق خود بچه‌هاییم.مثلا خودم وقتی یه دختربچه رو میبینم،چه پولدار باشه چه متوسط چه کودک کار،ناخودآگاه میخندم.یا این فلسفی هایی که لباس‌ فرم گشاد مدرسه پوشیدن و مقنعه‌شون رو‌ دادن عقب و کله‌شون رو از پنجره دادن بیرون و‌ میخندن.

تاثیر گذار بودن اینقدر مهمه که حاضریم خودمون رو فراموش کنیم تا به این باور برسیم که ما تاثیرگذاریم و مهم!حسن جمعه استوری گذاشتچرا از اینستاگرام استفاده میکنید؟»دو ساعت بعد دیلیت اکانت کرد و رفت.جواب من به سوال حسن اینه که تا نشون بدیم تاثیر گذاریم!مثلا نسبت به حقوق حیوانات واکنش نشون میدیم یا غیره.

داشتم به جمله اولم فکر میکردم.به اینکه اگه تاثیرگذار نباشیم میمیریم ولی آخه رو کی تاثیر بزاریم؟!به این نتیجه رسیدم که روی خودمون.خب اینجا سوال پیش میاد که چه فایده داره که جوابش اینه که هیچی.

نیما میگفت خوبه که گم شدی.اینکه گم شدی یعنی اینکه داری زندگی میکنی.

بمرانی یه آهنگ معروف داره به اسم گذشتن و رفتن پیوسته.اسمش عجیبه نیست؟!چقدر ساده میگذریم از همدیگه نه؟!یا اینکه چقدر پیچیده شدیم که حاضر نیستیم برای هم وقت بزاریم؟!یا اینکه چقدر ابله شدیم که راحت از هم میگذزیم؟!چرا اینهمه از هم میگذریم؟!چرا سر صف جای سرود ملی،گفتن جمله دوست دارم رو یادمون ندادن؟!یا چرا الفبا رو از آ یادمون دادن نه از ی؟!یا چرا بابا جای نان،محبت نیاورد؟!یا چرا جای تنظیم خانواده،تنظیم خود ارائه نمیدن؟!چرا جای تفاوت نسل‌ها،تفاوت دیدگاه‌ها نداریم؟!چرا برای آدما تکراری میشیم؟!چرا وقتی گریه میکنیم کسی توجه نمیکنه ولی وقتی میخندیم همه چپ چپ نگاه میکنن؟!چرا خضری بهم میگفت قاسم؟!چرابرخیز و مخور غم جهان گذران بشین و دمی به شادمانی گذران»؟!چرا عاشق عاشق معشوق میشه ولی معشوق عاشق عاشق نمیشه یا اینکه میشه و من خبر ندارم؟!چرا هر بار وقتی حواسم نیست دیر میشه؟!

به پایان آمد این دفتر اما چرندیات من همچنان باقیست!

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها